UNIKO-TPEP(R) E
 
UNIKO-TPEP® E jest unikalnym urządzeniem umożliwiającym nieinwazyjne oczyszczanie dróg oddechowych, ćwiczenia usprawniające wydolność oddechową oraz podawanie leków poprzez nebulizator. Jest to aparat zarówno dla dorosłych jak i dzieci, z zachowanym własnym oddechem. Szczególnie wskazany jest w mukowiscydozie, rozstrzeniach oskrzeli i POChP.
UNIKO-TPEP® E podwyższa łagodnie (o 1 cmH2O) ciśnienie w czasie pierwszej fazy wydechu, jednocześnie uruchamiając terapeutyczne wibracje powietrza. Aparat został opracowany w sposób, który umożliwia stosowanie bez ryzyka barotraumy (np. w przypadku pęcherzy rozejmowych), w sposób prosty i autonomiczny – samodzielnie przez pacjenta. Proces otwarcia oskrzelików podwyższonym ciśnieniem, oraz wibracyjnej stymulacji struktur odpowiedzialnych za ewakuację wydzieliny z dróg oddechowych powoduje znaczną poprawę stanu pacjenta i zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji. Dobroczynny wpływ UNIKO-TPEP® E został udokumentowany publikacjami naukowymi oraz wizualnie potwierdzony obrazowaniem scyntygraficznym płuc.
UNIKO-TPEP® E nie jest natomiast aparatem zalecanym w chorobach nerwowo-mięśniowych i w przypadku zapadnięcia się części oskrzeli gdzie zalecane są wyższe ciśnienia.
 
 
reha190px.jpg
Advertisement