Home arrow - Leczenie arrow Aparary CPAP arrow DeVilbiss arrow Funkcje komfortu arrow Zaokrąglanie Przepływu
Zaokrąglanie Przepływu

 Ponad dziesięć lat temu firma DeVilbiss postanowiła ulepszyć komfort oddychania dla pacjenta stosującego CPAP. Powszechnie przyjmuje się, że pacjenci, którzy wymagają wysokiego ciśnienia CPAP najlepiej skorzystają z aparatu dwupoziomowego -Bilevel. UrządzenieBilevel podaje dwa ciśnienia: wdechowe ciśnienie (IPAP) i wydechowe ciśnienie (EPAP).
 Poprzez zapewnienie dwóch podananych ciśnień, pacjent nie musi walczyć z wysokim ciśnieniem podczas wydechu. Jednakże stało się oczywiste, że przejście od IPAP do EPAP lub odwrotnie powoduje często wybudzenia pacjentów. Przyczyna wydaje się wynikać z nagłych zmian - dlatego inżynierowie DeVilbiss postanowili rozwiązać ten problem. W rezultacie zaokrąglenia krzywej przepływu (Flow Rounding), usyskano fizjologiczną, zaokrągloną krzywą przepływu.
 
 Zaokrąglanie przepływu to funkcja, która zmienia nachylenie przebiegu ciśnienia w okresie przechodzenia od ciśnienia EPAP i vice versa. Umożliwia to płynne przejście. Jest 6 poziomów zaokrąglenia przepływu: od poziomu “0” o stromej i najszybszym okresie przejściowym, do poziomu 5 o najłagodniejszym nachyleniu i najwolniejszym przejściu.
* DeVilbiss Flow Rounding jest chroniony patentem US Patent 5865173; aplikacja Nr 554595 zgłoszona w dniu 06.11.1995

 
Advertisement